Event details
- vrijdag | 24 oktober 2025 to zondag | 26 oktober 2025
- 10:00 - 17:00
- MFC Sanderbout ‘Ónger de 2 Tores’, Bremstraat 7 Sittard
Khandro Gyuma Chenmo (de Droomyogagodin)
Deze gewijde beoefening is een belangrijke voor ons, niet alleen bedoeld om veranderingen toe te passen in ons wakende leven, maar ook om onze geest te trainen voor het moment van sterven. We dromen allemaal iedere nacht, sommige mensen herinneren zich hun dromen en hebben een levendig droombeeld, anderen herinneren zich niets. Dat doet er niet toe. We kunnen allemaal oefenen in het terughalen van dromen, helderheid erin ontwikkelen en onze geest trainen flexibel te zijn. Dat is wat de beoefening van droomyoga op lange termijn doet.
De westerse wetenschap heeft dromen bestudeerd, hun kringloop, de fysiologie van dromen, en sommige wetenschappers hebben zich zelfs gewaagd aan het ‘ontcijferen en interpreteren’ van de droominhoud. Niettemin houden we ons binnen de Yungdrung Böntraditie niet zozeer bezig met de inhoud van dromen, als wel leert de droomyoga-beoefenaar meer de verschijnselen in de droom herkennen als illusies.
We zullen de westerse visie op dromen onderzoeken en de gewijde beoefening leren. In dit weekend komt het onderricht uit een van de uitstekende oefeningen van de Magyud oftewel de Moeder Tantra.
Voor mij is de droomyoga-beoefening essentieel voor alle Yungdrung Bönbeoefenaren die hun training serieus nemen, het is geen spel. Zoals alle andere oefeningen, vraagt het om zorgvuldigheid, discipline, aandacht, plezier, inzet en een gevoel voor avontuur!
Ani Sherab Wangmo
Ani-la is een boeddhistische non, zij leeft in La Paz in Mexico. Zij heeft op verschillende plaatsen in de V.S. en Europa les gegeven, nu zal zij dit voor het eerst in Nederland doen. Haar root lama is Yongdzin Tenzin Namdak, zij was langere tijd in kloosters in India en Nepal. Haar stijl van lesgeven is helder, vriendelijk en direct.
Ani Sherab Wangmo
Plaats: MFC Sanderbout ‘Ónger de 2 Tores’, Bremstraat 7 Sittard (voormalige kerk)
Data:
vrijdag 24 oktober 2025 van 19.00 - 20.30 uur
zaterdag 25 en zondag 26 oktober 2025 van 10.00 – 17.00 uur met koffie/thee en lunchpauze
Kosten: vroegboekkorting vóór 13 september 2025: € 175,-, daarna € 185,-
Parkeren: gratis voor de deur of in de omliggende straten
Ani-la geeft onderricht in het Engels, mogelijk volgt een Nederlandse vertaling
Aanmelding: mogelijk vanaf 1 mei, maar uiterlijk 6 oktober a.s., en definitief na betaling van de kosten via het formulier op deze pagina
Na ontvangst van je aanmelding volgt twee weken voor het evenement een email met extra informatie
Iedereen is welkom, ook mensen die deze vorm van meditatie nog niet kennen. Voor verdere info, mail naar info@ligmincha.nl